Loreen, fot. EBULoreen, fot. EBU

Kilkanaście minut po północy poznaliśmy zwycięzcę 57. Konkursu Piosenki Eurowizji Baku 2012. W stolicy Azerbejdżanu najlepsza okazała się reprezentantka Szwecji. Loreen utworem "Euphoria" zdobyła serca widzów i jurorów, co przełożyło się w głosowaniu na 372 punkty.

Eurowizja 2012, fot. eurovision.tvEurowizja 2012, fot. eurovision.tv O godzinie 21.00 w Baku Crystal Hall rozpocznie się wielki finał 57. Konkursu Piosenki Eurowizji. W stolicy Azerbejdżanu o zwycięstwo walczyć będzie 26 wykonawców. Eurowizyjną rywalizację rozpocznie występ reprezentanta Wielkiej Brytanii, zakończy zaś Pasha Parfeny z Mołdawii. Około północy dowiemy się, który kraj zorganizuje Eurowizję 2013.

Eurowizja 2012, fot. eurovision.tvEurowizja 2012, fot. eurovision.tv O godzinie 21.00 czasu polskiego w Baku Crystal Hall rozpoczął się drugi półfinał 57. Konkursu Piosenki Eurowizji. Dzisiejszego wieczora w stolicy Azerbejdżanu zaprezentowało się 18 wykonawców. Kilka minut temu poznaliśmy szczęśliwą dziesiątkę, która zdobyła największe uznanie wśród Europejczyków i tym samym dołączyła do finałowej stawki.

Eurowizja 2012, fot. eurovision.tvEurowizja 2012, fot. eurovision.tv O godzinie 21.00 w Baku Crystal Hall rozpocznie się drugi półfinał 57. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podobnie jak w pierwszym koncercie, tak i w tym o awans do finału walczyć będzie 18 wykonawców.

Eurowizja 2012, fot. eurovision.tvEurowizja 2012, fot. eurovision.tv Dobiegł końca pierwszy półfinał 57. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się w Azerbejdżanie. Po godzinie 23.00 czasu polskiego poznaliśmy szczęśliwą dziesiątką wykonawców, którzy zaprezentują się po raz kolejny w sobotnim finale i walczyć będą o zwycięstwo, a tym samym o możliwość zorganizowania przyszłorocznej edycji konkursu w swoim kraju.

Eurowizja 2012, fot. eurovision.tvEurowizja 2012, fot. eurovision.tv "Good evening Europe!" - na te słowa fani Eurowizji czekali ponad rok. Już dziś o godzinie 21:00 przywitają nas nimi prowadzący pierwszy półfinał, który otworzy 57. Konkurs Piosenki Eurowizji w Azerbejdżanie. W  Baku Crystal Hall zaprezentuje się 18 wykonawców, jednak los uśmiechnie się do 10 z nich...

Crystal Hall w Baku wybudowano nie tylko kosztem 60 mln. dolarów.Crystal Hall w Baku wybudowano nie tylko kosztem 60 mln. dolarów. Kilka dni dzieli nas od finału 57. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się w Baku za sprawą zwycięstwa w Düsseldorfie duetu Ell & Nikki. Ale czy kraj, w którym nie przestrzega się podstawowych praw człowieka powinien być gospodarzem tak wielkiej, międzynarodowej imprezy?

Scena tegorocznej Eurowizji, fot. Photo: Andres Putting, Elke Roels, Thomas Hanses (EBU)Scena tegorocznej Eurowizji, fot. Photo: Andres Putting, Elke Roels, Thomas Hanses (EBU) 57. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Do rozpoczęcia pierwszego półfinału pozostało dziesięć dni. Tymczasem w niedzielę, 13 maja w Baku rozpoczynają się próby do tego największego widowiska muzycznego w Europie.

TOP5 głosowania na stronie eurovision-bonsoirparis.comTOP5 głosowania na stronie eurovision-bonsoirparis.com Każdego roku Internauci typują swoich faworytów do zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji. Który kraj cieszy się największym uznaniem głosujących, a komu nie dają oni żadnych szans? Wykonaliśmy dla Was analizę kilku internetowych sondaży…

Od lewej: Leyla, Eldar, Nargiz, fot. Vugar Ibadov (Eurovision.az)Od lewej: Leyla, Eldar, Nargiz, fot. Vugar Ibadov (Eurovision.az) Azerska telewizja Ictimai TV będąca gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji w Baku, przedstawiła tegorocznych prowadzących. Podczas każdego z trzech eurowizyjnych koncertów słowami "Good evening Europe!" przywitają nas: Nargiz, Leyla i Eldar.

Engelbert Humperdinck, fot. engelbert.comEngelbert Humperdinck, fot. engelbert.com

Wielka Brytania jako ostatnie państwo zaprezentowała swoją tegoroczną propozycję na Konkurs Piosenki Eurowizji. Będzie nią utwór "Love Will Set You Free", który w Baku wykona legenda brytyjskiej muzyki Engelbert Humperdinck.

Strona 1 z 37

pierwsza
poprzednia
1

By dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeśli jeszcze nie masz konta w naszym serwisie, zapraszamy do rejestracji. Więcej informacji...

            Przypomnienie loginu/hasła Przypomnieć login/hasło?